Namen prireditev je prenašanje tradicije, prikazovanje načina življenja, ki izginja in prenos znanja iz generacije na generacijo. Zadnja leta je bila ponudba Lešanske planine močno okrnjena, zadnje leto pa na planini sploh ni bilo več pastirja.Širši namen je s promocijo in dejavnostjo društva, planino ponovno oživiti, pomagati pastirju pri izvajanju njegove naloge ter s tem spodbuditi, da bo planina postala bolj priljubljena in bo Agrarna skupnost v prihodnjih letih lažje dobila ustreznega pastirja, ki bo planino vodil v smeri razvoja in tradicije in bo spet delovala kot nekoč.Z znanjem in izkušnjami želi društvo pripraviti nastavke za projekte, ki jih bo možno prijaviti na razpise za financirane s strani evropskih sredstev.Za vsa vprašanja in informacije so vam na voljo na FB Lešanska Dobrča, FB Bloski prstki ali na e mail: bloski.prstki@gmail.com.
Urnik in postajališča lahko najdete na spletni strani https://www.knjiznica-trzic.si/urnik-in-postajalisca/. Zametki prve potujoče knjižnice v Tržiču segajo v leta 1965–1969, prvi tržiški potujoči knjižničar je bil pokojni dr. Tone Pretnar, po katerem ima naša knjižnica ime. Takrat je še kot študent honorarno pomagal v Tržiški knjižnici, občasno pa naložil knjige v kovček in se z njimi in s filmi Delavske univerze odpravil v Lom, kjer sta mu – potujočemu knjižničarju – zavetje v osnovni šoli v Lomu nudila takratna lomska učitelja Dani in Ivo Gorjanc. Tone Pretnar se je spominjal, da je bilo bralstvo v Lomu prijazno, prikupno, pa tudi kritično. To seveda ni bila potujoča knjižnica, kot jo pojmujemo danes, bil pa je prvi poizkus, kako knjigo približati bralcu, ki je odmaknjen od osrednje knjižnice.
Razstava se sprehodi skozi nekaj manj kot 150 let naše zgodovine. Vodi nas od prve jasno izražene ideje o združitvi Slovencev v pomladi narodov leta 1848, preko prvič jasno zapisane misli o samostojni Sloveniji leta 1941 in razvoja osamosvojitvene misli med slovenskimi izseljenci, vse do osemdesetih let prejšnjega stoletja, ko je misel na samostojnost dobila krila tudi v matični domovini. Razstavo si lahko ogledate od 24.06.2021 dalje v galeriji Atrij.
Ljudska univerza Tržič vas vabi na poletno šolo slikanja, ki bo potekala od 5. do 9. julija 2021. Cena tečaja je 40€ na osebo. Več informacij na spletni strani Ljudske univerze Tržič.
Za koga? Za otroke stare od 6 – 15 let. Kdaj? Vsak dan od 9. do 13. ure. Program: Plavanje, vožnja s supi, igre z šogo, rolanje, obisk pustolovskega parka, smučarski skoki, planinski pohod, lokostrelstrelstvo, obisk Dino parka, Bo fletno, poletno, polno smeha in zabave. Cena v katero je vključeno vodenje, organizacija, najem objektov, vstopnina znaša: 35€ na osebo/teden ŠTEVILO MEST JE OMEJENO! Rok prijave 18. 6. 2021.
Od četrtka, 10. junija 2021 dalje vljudno vabljeni na ogled razstave Rojstni dan v Hermanovem brlogu Muzeja novejše zgodovine Celje v Galerijo Paviljon NOB. Razstava predstavlja praznovanje rojstnega dne kot sodobnega globalnega pojava, ki vseeno ohranja določene prvine posamezne kulture, kjer se odvija. Spoznali boste posebnosti praznovanj v državah po svetu in pri nas. Osrednji element razstave bo »interaktivna torta«, v katero boste lahko celo vstopili! Razstava je namenjena otrokom in družinam, veseli pa bomo tudi drugih radovednežev, ki bodo prestopil prag galerije. Razstava bo na ogled do 10. 7. 2021. Galerija Paviljon NOB, Predilniška 12, Tržič Odpiralni čas: Torek–petek 10.00–12.00, 16.00–18.00 Sobota 10.00–12.00
Društvo upokojencev Tržič, vsak četrtek, do konca avgusta, organizira kopalni izlet. Tokrat se bodo odpravili na izlet na Debeli rtič.
Društvo upokojencev Tržič vabi na društveni piknik, ki bo pri jezeru v Podljubelju, ob teniškem igrišču in brunarici Pr’ Jezerc. Sprostili se boste ob spremljavi žive glasbe in s športnimi igrami.
Svojo pevsko pot je Anja Strajnar začela s sodelovanjem v različnih zborovskih sestavih in z učenjem klasičnega načina petja. Že 10 let je umetniška vodja in glavni vokal zasedbe Akordika. Nastopa na različnih protokolarnih, poslovnih in dobrodelnih dogodkih, kjer pogosto prepleta vlogo voditeljice dogodka in pevski nastop, kar ji daje dodaten šarm. Je avtorica glasbe in besedil, ki že pripravlja nove skladbe, luč sveta bodo ugledale v prihodnjih mesecih. Ne zamudite njenega koncerta, ki bo v petek, 9. julija ob 20.30 uri v Tržiškem muzeju. Informacije in nakup vstopnic v TPIC Tržič in v Tržiškem muzeju.
Razstava se sprehodi skozi nekaj manj kot 150 let naše zgodovine. Vodi nas od prve jasno izražene ideje o združitvi Slovencev v pomladi narodov leta 1848, preko prvič jasno zapisane misli o samostojni Sloveniji leta 1941 in razvoja osamosvojitvene misli med slovenskimi izseljenci, vse do osemdesetih let prejšnjega stoletja, ko je misel na samostojnost dobila krila tudi v matični domovini. Razstavo si lahko ogledate od 24.06.2021 dalje v galeriji Atrij.