Tokratna ura pravljic bo namenjena čebelam in čebelarjem. Svet čebel in njihovih zdravilnih pridelkov bomo spoznavali s pomočjo knjige Skrivnosti gospodične medične, poslanstvo in delo čebelarjev pa nam bo predstavila ga. Ida Žnidaršič Meglič iz Čebelarskega društva Tržič.
V knjižnico dr. Toneta Pretnarja danes, vabljeni vsi, ki bi želeli poglobiti svoje znanje za uporabo pametnih telefonov. Potrebna je predhodna najava, vabljeni ob 10. uri.
Pihalni orkester vas tudi letos vabi na tradicionalni spomladanski koncert v Dvorano tržiških olimpijcev, ki bo v soboto, 22. 4. 2023. Gost tokratnega večera bo slovenska rock legenda Vlado Kreslin. Vstopnice bodo po predprodajni ceni 10,00 evrov na voljo v TPIC Tržič. Na dan koncerta pa bodo na voljo na blagani Dvorane tržiških olimpijcev po 13,00 evrov.
Društvo diabetikov vas vabi na spomladansko okrevanje v Termah Topolšica, ki bo od 14. do 21. maja. Prijave in iformacije na telefonski številki: 031 663 012.
Prostovoljno gasilsko društvo Kovor vas tudi letos vabi na kresovanje, ki bo 30. 4. ob 19. uri pred gasilskim domom v Kovorju.
Prostovoljno gasilsko društvo Križe vas vabi na prvomajsko kresovanje, ki bo v nedeljo 30. 4. 2023 na Polani nad Križami. V primru slabega vremena, bo kresovanje prestavljeno na ponedeljek, 1. maja.
Ljubiteljski slikar Matjaž Mlinar na razstavi v galeriji Atrij predstavlja predvsem risbe s svinčnikom in ogljem. Motive išče v naravi, fascinirajo ga predvsem konji in ptice, pa tudi v nabožni tematiki. Z risanjem se ukvarja že od malih nog, učil se je pri tržiških slikarjih Kamilu Legatu, Vinku Hlebšu in Davidu Premrlu, vmes pa svinčnik in čopič zamenjal za klasično kitaro, ki jo je igral in poučeval več kot 15 let. Razstava bo odprta do 24. 7. 2023
Društvo upokojencev Tržič vabi na pohod na goro Dobrač na avstrijskem Koroškem. Za več informacij, prijave in vplačila se oglasite ali pokličite v pisarno društva.